رسیدگی به ۱۵ میلیون پرونده قضایی در سال ۹۴

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: کنترل صد در صدی خشونت در جامعه ممکن نیست چرا که ابزارهای لازم در این خصوص وجود ندارد

به گزارش ایسنا، محمدباقر الفت در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: اقدامات و طرح‌های معاونت اجتماعی نقش به‌سزایی در کاهش جرایم در سطح جامعه دارد.

وی ادامه داد: بدون شک اگر برنامه‌های این معاونت در جامعه عملی نمی‌شد آمار پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه به مراتب بیش از آمار کنونی بود.

الفت گفت: سال گذشته در مجموع ۱۵ میلیون رکورد پرونده ورودی در دستگاه قضا بررسی و به صدور حکم منتهی شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: متاسفانه مردم آن طور که باید و شاید با سیاست‌ها و اقدامات معاونت پیشگیری قوه قضاییه آشنا نیستند. هنوز وقتی به مردم توصیه می‌شود برای انجام امور خود از وکیل خانوادگی استفاده کنند بسیاری از آنها تعجب می کنند.

الفت گفت: عمر اقدامات پیشگیرانه در کشور زیاد نیست به همین دلیل تا مردم با عملکرد واقعی این معاونت آشنا شوند اندکی زمان می برد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اجرای طرح‌هایی از سوی معاونت اجتماعی قوه قضاییه برای کنترل خشم در جامعه اشاره کرد و افزود: معاونت اجتماعی امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای کنترل خشونت در جامعه به ویژه در حوزه بانوان اجرایی می‌کند.

معاون اجتماعی قوه قضاییه با بیان اینکه متاسفانه خشونت‌های اجتماعی عرصه زندگی را در جامعه تنگ می‌کند، گفت: بدون شک کنترل صد در صدی خشونت در جامعه ممکن نیست؛ چرا که ابزارهای لازم در این خصوص وجود ندارد ولی معاونت اجتماعی نقش به سزایی در کنترل اعمال خشونت آمیز دارد.

الفت در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توسعه بانک اطلاعاتی مجرمان کشور اشاره کرد و افزود: با توسعه این بانک اطلاعاتی هزینه ارتکاب جرم برای مجرمان افزایش می‌یابد.