گیلان وکالت

ابلاغ الکترونیکی می‌تواند گامی در جهت کاهش اطاله دادرسی باشد

۲۶ مهر ۱۳۹۵ 858
ابلاغ الکترونیکی می‌تواند گامی در جهت کاهش اطاله دادرسی باشد

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: اطاله دادرسی امروزه یکی از دغدغه های بزرگ قوه قضاییه است و الکترونیکی شدن ابلاغ ها می‌تواند گام بلندی در کاهش اطاله دادرسی باشد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب زاهدان گفت: یکی از مهمترین چالش‌های قوه قضاییه افزایش آسیب های اجتماعی و جرایم در جامعه است. این افزایش برای یک جامعه اسلامی زیبنده نیست و باید این جرایم در جامعه ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی شود.

وی ادامه داد: رشد ورود پرونده‌ها در این زمینه سبب راه‌اندازی معاونت پیشگیری در قوه قضائیه شد تا آمار این حوزه را با تحقیق و بررسی و پژوهش کاهش دهیم، اما از آنجایی که امکانات و نیرو در این زمینه کم داریم، آن طور که باید نمی‌شود دستورالعمل‌ها و نتایج تحقیقات را اجرایی کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: شوراهای حل اختلاف را در نقاط مختلف استان ایجاد کردیم تا جلوی ورودی پرونده‌ به دادگستری گرفته شده و در مکان خودش مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد و مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها را کاهش دهد.

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: مسئولیت‌های دستگاه قضا از مسئولیت‌های بسیار حساس و تاثیرگذار در جامعه است، اما با توجه به وسعت کاری این نهاد در جامعه و کمبود امکانات و نیروی انسانی انجام فعالیت بسیار سخت است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اکنون بخواهم یک شعبه در زاهدان ایجاد کنیم فاقد فضا، نیروی انسانی و امکانات لازم هستیم و این نشانه نبود زیرساخت‌های لازم است.

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: اطاله دادرسی امروزه یکی از دغدغه های بزرگ قوه قضاییه است و الکترونیکی شدن ابلاغ ها می‌تواند گام بلندی در کاهش اطاله دادرسی باشد و این طرح به عنوان پایلوت در 3 استان کشور در حال اجرا است.

در این مراسم از زحمات اسماعیل اکبری تقدیر و محمدعلی حمیدیان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با حفظ سمت به عنوان رئیس کل دادگاهای عمومی و انقلاب زاهدان معرفی شد.


منبع : ایسنا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است