صورتجلسه ۲ دی ۱۳۹۵ شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری

صورتجلسه ۲ دی ۱۳۹۵ شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری

شورای اجرایی اسکودا تشکیل جلسه داد

تکذیب توافق اسکودا و دانشگاه علمی کاربردی دربارۀ سرفصل های دورۀ کارشناسی حقوق

شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا)  روز پنجشنبه دوم دی ماه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از وبگاه اسکودا، در این جلسه که از ساعت ۹ تا ۱۶ ادامه داشت، به موجب یکی از دستورهای جلسه، با اشاره به اطلاعیۀ انتشار یافته از سوی معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی، مقرر شد اعلام شود که هیچ توافقی با هیچ یک از مؤسسات و دانشگاه ها در خصوص مفاد این اطلاعیه به عمل نیامده و حکم موارد همان است که در متن آگهی آزمون ورودی تصریح شده است.

گفتنی است در این اطلاعیه که در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۹ به واحدهای استانی و مؤسسات آموزش عالی علمی‌کاربردی ابلاغ شده، آمده بود که به‌دنبال حصول توافق بین دانشگاه جامع علمی کربردی و اسکودا، دانشجویان گرایش‌های حقوق این دانشگاه نیز می‌توانند به شرط گذراندن بعضی واحدهای درسی، در آزمون وکالت شرکت کنند.

اطلاعیه مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۹ معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی را اینجا بخوانید

متن کامل صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا به شرح زیر است.

ضمن تقدیر و سپاس از کانون البرز به خاطر برگزاری مطلوب و منظم همایش اتحادیه، نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

ابتدا پیش از ورود در دستور، توضیحاتی در خصوص همایش رفع خشونت علیه زنان به استماع حضار رسید.

۱. گزارش اجمالی برگزاری آزمون وکالت؛

گزارش برگزاری آزمون وکالت به عرض حضار محترم رسید و ضمناً مقرر شد از کلیه دست اندرکاران آزمون به نحو مقتضی تشکر شود.

۲. تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و تعیین دبیران کمیسیون‌ها و تعیین تکلیف کمیسیون‌های تفکیک شده امور بین الملل و روابط عمومی و کمیسیون ورزش؛

موضوع تشکیل کمیسیون‌ها مطرح و بدواً تعداد هر کمیسیون حداکثر ۱۱ نفر تصویب شد. متعاقباً با یادآوری تصویب قبلی تشکیل کمیسیون‌های ورزش و آموزش و باتوجه به درج حضور کمیسیون انفورماتیک در آیین کار مقرر شد اعضای کمیسیون‌های ۸ گانه به وسیله شورای اجرایی انتخاب شوند بدیهی است کسانی که قبلا برای کمیسیون‌های مختلف انتخاب شده بودند، کماکان در کمیسیون مربوط حضور خواهند داشت. در خصوص کمیسیون‌های:

الف. امور حقوقی و تدوین قوانین

ب. انتشارات

پ. امور بین الملل (با توجه به تفکیک کمیسون های روابط بین الملل و روابط عمومی اینکه تعدادی از اعضای کمیسیون مذکور پس از تفکیک آن به دو کمیسیون روابط عمومی و بین الملل به بقا در کمیسیون امور بین الملل ابراز تمایل کرده اند)

ت. رفاه و تأمین اجتماعی

که نسبت به آنها پیشتر تعیین تکلیف شده، با توجه به مصوبه جلسه پیشین مذاکره و مقرر شد: اعضای موجود به شرح سابق ابقا و تعداد کسری هر کمیسیون انتخاب و اضافه شوند.

در خصوص اعضای کمیسیون‌های روابط عمومی، ورزش، آموزش و انفورماتیک و همچنین دبیران آنها و دبیر کمیسیون امور بین الملل به لحاظ تفکیک آن از روابط عمومی و کمیسیون رفاه و تأمین اجتماعی  به لحاظ انصراف جناب آقای اربابی از عضویت آن به منظور حضور در کمیسیون ورزش در جلسه بعد رای گیری خواهد شد. مقرر شد صورت اسامی داوطلبان کمیسیون‌هایی که باقی مانده است، یعنی کمیسیون‌های انفورماتیک، ورزش، روابط عمومی و آموزش و نیز داوطلبان کمیسیون‌هایی که به نصاب ۱۱ نفر نرسیده اند برای کانون‌های محترم ارسال شود. ضمن اعلام به کانون‌های محترم در اسرع وقت جهت ارسال شرح حال (رزومه داوطلبان تعرفه شده از جانب آنها، اگر پیش از این ارسال نفرموده باشند) مقرر شد  اتحادیه نسبت به تهیه اوراق رأی حاوی اسامی داوطلبان به تفکیک کمیسیون‌ها به نحوی که اعلام رای را تسهیل و تسریع  کند برای جلسه بعد اقدام نماید .

۳. پرداخت تتمه مطالبات پیمانکار اتوماسیون و تعیین تکلیف قرارداد پشتیبانی اتوماسیون (گزارش کمیته تقدیم شده است)

موضوع مطرح و تصویب شد که اولاً تتمه مطالبات شرکت مجری طرح اتوماسیون پویا رایانه دنا به مبلغ  پیشنهادی کارگروه ویژه با توجه به اینکه نظر کارشناس رسمی و سازمان نظام صنفی رایانه ای  نیز تحصیل شده است پرداخت شود ثانیاً به کانون‌های محترم اعلام و تأکید شود چنانچه مجری مناسبی برای فاز دوم و پشتیبانی دارند حداکثر تا دهم دی ماه ۹۵ با ذکر جزئیات و مبلغ پیشنهادی به اتحادیه اعلام فرمایند ثالثاً به کانون‌های محترمی که تا این  زمان طرح اتوماسیون را اجرا نفرموده اند موکداً اعلام شود نسبت به نصب و راه اندازی سیستم اتوماسیون سریعاً اقدام فرمایند؛ زیرا با توجه به اجرای عنقریب فاز دوم اتوماسیون، عملاً از چرخه مبادله اطلاعات بیرون خواهند ماند.

بدیهی است تقسیم مبلغ پرداختی فوق بر مبنای میزان ساعات استفاده شده هر کانون محاسبه خواهد شد.

 ۴. پیشنهاد کانون محترم کردستان در مورد

الف. تدابیر پس از رد لایحه جامع وکالت؛

ب. مواردی که دقت و توجه خاص نسبت به آنها لازم است.

در خصوص مورد الف مقرر شد کارگروه ویژه لایحه جامع وکالت با قید فوریت دعوت شوند تا نسبت به تهیه متن پیشنهادی اصلاح قوانین وکالت ناظر به موارد اصلی متنازعٌ فیه و اشکالات و انتظارات کانون‌ها جهت ارائه به کمیسیون محترم قضایی مجلس محترم شورای اسلامی اقدام فرمایند.

در خصوص بند ب مقرر شد توجه ویژه کارگروه به این موارد خاص جلب شود.

 ۵. اطلاعیه مربوط به دانشگاه علمی و کاربردی (قبلاً اطلاعیه فکس شده است)

 اولاً با توجه به متن اطلاعیه معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی که در آن به  “بنا بر اعلام اتحادیه اسکودا” اشاره شده است مقرر شد اعلام شود هیچ توافقی با هیچ یک از مؤسسات و دانشگاه ها در خصوص مفاد این اطلاعیه به عمل نیامده و حکم موارد همان است که در متن آگهی آزمون ورودی تصریح شده است. ثانیاً از هیئت نظارت بر آزمون خواسته شود نظر خود را در خصوص سرفصل های رشته لیسانس حقوق هر چه سریع تر به اتحادیه جهت انعکاس به کانون‌های محترم اعلام فرمایند. ثالثاً به عنوان اقدام درازمدت، هیئت محترم نظارت نظر کلی خود را در خصوص مورد به اتحادیه اعلام فرمایند تا در شورای اجرایی مطرح شود.

۶. پیشنهاد کانون‌های محترم زنجان و قزوین در مورد تعقیب جرایم بین المللی و تروریسم با توجه به فراهم نبودن مقدمات برای ورود به موضوع از دستور کار خارج شد.

۷. پیشنهاد کانون محترم بوشهر در خصوص منع صدور پروانه وکالت برای اطبا و مهندسان و تسری سه سال منع اشتغال در آخرین محل خدمت به اداراتی چون سازمان تعزیرات و کمیسیون‌های مالیاتی و ادارات کار و امثالهم.

۸. پیشنهاد کانون محترم مرکز در خصوص تسلیم وکالتنامه به کارآموزان مهمان و غیر مهمان به صورت هماهنگ (نامه قبلاً ارسال شده است)

۹. پیشنهاد اصلاح ماده ۷ اساسنامه اصلاحی اسکودا (کانون محترم استان مرکزی)
۱۰٫ هر مطلب دیگری که کانون‌های محترم لازم بدانند.