ضبط مکالمات خود با دیگران غیرقانونی است

آیا ضبط مکالمات خود با افراد دیگر روی تلفن همراه جرم است؟

ضبط مکالمات خود با دیگران غیرقانونی استReviewed by Edalat on Sep 17Rating:

با سلام. آیا ضبط مکالمات خود با افراد دیگر روی تلفن همراه جرم است؟

(کسی زیر قولش می‌زند و توافقات تلفنی را منکر می‌شود. آنگاه به هیچ وجه نمی‌توان صحت ادعاهای خود را ثابت کنیم. اینجا است که ضبط کردن تماس‌های تلفنی اهمیت پیدا می‌کند.)

پاسخ کارشناسان وکیل‌:

حریم خصوصی افراد دارای حرمت و محدودیت برای ورود دیگران است. حریم منزل، دفتر کار، نامه‌نگاری‌ها، ایمیل، پیامک و نامه‌های اداری و شخصی و تماس‌های تلفنی، مصداق‌های حریم خصوصی هستند. رعایت اسرار و اطلاعات خصوصی مردم، یکی از مهم‌ترین مصادیق حقوق شهروندی است. قانون اساسی و قوانین عادی به این امر مهم پرداخته‌اند.

در اصل ۲۲ قانون‌اساسی به طور صریح آمده است که حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است، مگر در مواردی که قانون مجاز دانسته‌است. مانند اجازه‌ای که قضات برای کشف جرم برای شنود و یا ورود پنهانی می‌دهند. هم‌چنین بر اساس اصل ۲۵ قانون اساسی‌، بازرسی و نرساندن نامه‌ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون.

برچسبها: وکیل کیفری در رشت،وکیل جرایم کلاهبرداری در رشت و گیلان،وکیل پایه یک دادگستری رشت،وکیل جرایم کلاهبرداری سایبری رشت،وکیل آقا در رشت،وکیل خانم در رشت،وکیل سعید عابدیان

Copyright © All rights gilanvekalat 2019 | بهینه سازی: خدمات سئو سیروتا .