وکالت – وکیل تعدیل (کاهش) اقساط مهریه در رشت – گیلان

وکالت – وکیل تعدیل (کاهش) اقساط مهریه در رشت – گیلانReviewed by Edalat on Oct 4Rating: « تعدیل(کاهش) اقساط مهریه» اقایانی  که به پرداخت مهریه به صورت تقسیط محکوم شده اند و در حال حاضر بدلیل افزایش قیمت سکه در بازار، توانایی در پرداخت اقساط مهریه را ندارند، می توانند دادخواست تعدیل و کاهش اقساط […]

وکالت – وکیل تعدیل (کاهش) اقساط مهریه در رشت - گیلانReviewed by Edalat on Oct 4Rating:

« تعدیل(کاهش) اقساط مهریه»

اقایانی  که به پرداخت مهریه به صورت تقسیط محکوم شده اند و در حال حاضر بدلیل افزایش قیمت سکه در بازار، توانایی در پرداخت اقساط مهریه را ندارند، می توانند دادخواست تعدیل و کاهش اقساط مهریه مطرح نمایند .

با توجه به جهش افزایشی و بی سابقه در قیمت سکه در روزهای اخیر یکی از دادخواست هایی که در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته و ثبت می شود، دادخواست تعدیل و کاهش اقساط مهریه است .

متاسفانه تلاطمات اقتصادی مراجعات به دادگستری را زیاد می کند و تعداد پرونده های قضایی فزونی می گیرد و بدین ترتیب کیفیت رسیدگی قضایی نیز کاهش میابد .

افزایش ناگهانی قیمت سکه در بازار اخیر طرح بی رویع دادخواست تعدیل اقساط مهریه در دادگاههای خانواده را موجب می گردد .

با توجه به اینکه امروزه بیشتر مهریه ها از نوع سکه بهار آزادی هستند و زمانیکه قیمت سکه یکدفعه افزایش جهشی پیدا می کند و از انطرف درامد زوج (شوهر) نیز چنین افزایش جهشی پیدا نکرده است، لذا زوج می تواند از دادگاه تقاضای کاهش اقساط مهریه با توجه به افزایش جهشی و بی رویه سکه را مطرح نماید .

مستند قانونی کاهش (تعدیل) قسط مهریه تبصره۲  ماده ۱۱ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب ۱۳۹۳ می باشدد .

تبصره ۲ـ هر یک از محکوم‌ٌله یا محکومٌ‌علیه می‌توانند با تقدیم دادخواست، تعدیل اقساط را از دادگاه بخواهند. دادگاه با عنایت به نرخ تورم براساس اعلام مراجع رسمی قانونی کشور یا تغییر در وضعیت معیشت و درآمد محکومٌ‌علیه نسبت به تعدیل میزان اقساط اقدام می‌کند .

با دقت در قانون مذکور مشخص می شود که حالت عکس نیز وجود دارد یعنی زوجه (زن) نیز می تواند در صورتی که ثابت نماید وضعیت اقتصادی و تمکن مالی زوج (شوهر) بهتر شده است و یا سکه نسبت به زمان صدور حکم، کاهش چشمگیر و محسوس داشته است، او نیز دادخواست افزایش اقساط مهریه در دادگاه خانواده مطرح نماید .

در واقع به استناد قانون مزبور این حق برای هر دو طرف در نظر گرفته شده است که هر کدام با ذکر دلیل و اثبات مدارک می توانند حسب مورد تعدیل اعم از کاهش و یا افزایش اقساط مهریه را تقاضا نمایند.

جهت ارتباط با مؤسسه حقوقی فرزانگان عدالت به منظور تعیین وقت مشاوره حقوقی می توانید از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

تلفن مؤسسه:

۵۶۱ ۲۶۱ ۳۳ 013

همراه مؤسسه:

۵۳ ۳۰ ۴۳۰ ۰۹۱۱

زمان ملاقات به وقت ایران: روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

نکته ۱: مشاوره حقوقی به صورت حضوری با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق الذکر ارائه می گردد.

نکته ۲: مشاوره حقوقی (حضوری تلفنی) دارای هزینه می باشد.

نکته ۳: مبلغ حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

آدرس :  رشت – خیابان معلم – فاز دوم – بالاتر از میدان سرگل – روبه روی بیمه کارآفرین – ساختمان فرهنگ – واحد ۱ – طبقه اول

Copyright © All rights gilanvekalat 2019 | بهینه سازی: خدمات سئو سیروتا .