وکیل شما

چنانچه دنبال یک وکیل هستید، مؤلفه های یک وکیل خوب را برای شما تشریح می نمائیم.

برای همه افراد ممکن است مشکلی حقوقی- قضایی پیش بیاید و برای رفع آن نیاز به انتخاب یک وکیل است تا مشکلات حقوقی موکل خود را برطرف کند. در این کار، شرایط وکلا بسیار شبیه به پزشکان است و همانطور که در بیماری های سخت، انسان به هر پزشکی اعتماد نمی کند در انتخاب وکیل هم باید دقت زیادی وجود داشته باشد.موکل برای اثبات ادعایش مجبور می شود تمامی مدارک خود را در اختیار وکیل قرار دهد و گاهی نیز برخی از اسرارش را فاش کند. بدون تردید چنین اقدامی، نیاز به داشتن اعتماد و اطمینان کافی به وکیل و مشاور حقوقی است. مهمترین وصفی که موکل برای انتخاب وکیل باید به آن توجه کند، اعتماد و امانت داری وکیل است.

شغل وکالت، در زمره حساس ترین مشاغل است. این شغل دفاع از جان، مال و ناموس مردم را به وکیل سپرده است. در انعقاد قرارداد با یک وکیل دادگستری، باید با چشم باز و دقت نظر فراوان عمل کرد. در این میان، توجه به برخی نکات مهم و اساسی در همان ابتدای قرارداد، می تواند از تضییع حق موکل جلوگیری و دفاع از حقوق وی را تضمین کند.

انتخاب وکیل

مهم ترین و ابتدایی ترین موضوع، انتخاب وکیلی است که قرار است از حقوق فرد دفاع کند. موکل برای محقق شدن این مورد می تواند از تجربه های اطرافیان و آنانی که سابقه انتخاب وکیل دارند استفاده کند. این روش، بهتر از اعتماد به اگهی هایی است که گاه شاهد انتشار آنها در سطح وسیع هستیم.

باید توجه داشت که موکل مطمئن شود که فرد مورد نظر دارای پروانه معتبر وکالت در دادگستری است، گاهی دیده شده است افرادی با سوء استفاده از ناآگاهی مردم، خود را وکیل دادگستری معرفی و مبالغ هنگفتی را به عنوان حق الوکاله از آنان گرفته اند، در صورتی که هیچ مجوزی برای وکالت در دادگاه ها نداشته و با وعده های پوچ و بی اساس از جمله ادعای آشنایی با برخی افراد ذی نفوذ، اقدام به فریب و به اصطلاح کار چاق کنی کرده اند. به همین دلیل، موکل باید پس از اطمینان به اعتبار پروانه وکالت و بررسی شخصیت، صلاحیت و مهارتهای وکیل مورد نظر، اقدام به انعقاد قرارداد وکالت نماید.

قرارداد با وکیل و هزینه های وکالت

بعد از تایید توانایی وکیل، نوبت به انعقاد قرارداد با وی می رسد.

معمولاً میزان حق الوکاله و نحوه تعیین آن، مهم ترین قسمت قرارداد است. برابر آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب ۱۳۸۵، آنچه که در این خصوص ملاک عمل خواهد بود توافقی است که بین وکیل و موکل صورت می گیرد. به این ترتیب ، این توافق می تواند بیشتر، کمتر یا برابر تعرفه ای باشد که در این آیین نامه  پیش بینی شده است.

از مهمترین ویژگی های یک وکیل خوب مورد اعتماد بودن وی می باشد و این امر مستلزم وجود صداقت، امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل است.

اما از منظر مؤسسه حقوقی فرزانگان عدالت، صرف داشتن اعتبار و مورد اعتماد بودن کافی نیست، بلکه یک وکیل خوب قبل از هر چیز باید بتواند یک قاضی خوب باشد با این توضیح که اگر در محکمه وجدان خویش با بررسی اسناد و اوضاع و احوال موجود و سایر موارد، موکل خود را محق تشخیص داد، به دفاع از وی بپردازد. همچنین باید توجه داشت وکیلی که از نظر اخلاقی تمام محاسن را دارد اما فاقد تخصص و علم کافی باشد نیز، نمی تواند به نحو مقتضی از حقوق موکل خود دفاع کند. بنابراین وکیلی را می توان مورد تایید قرارداد که هم از نظر سلامت وجدان و اخلاقی مورد وثوق باشد و هم تخصص کافی در اموری که به وی سپرده می شود را دارا باشد که به حول قوه الهی مؤسسه حقوقی فرزانگان عدالت تمام سعی و اهتمام خود را جهت پیشبرد ویژگی های یک وکیل خوب نموده است.

تعهدات موکل در برابر وکیل

هر موکلی حین تنظیم قرارداد وکالت می بایست نکات ذیل را مدنظر قرار دهد:

۱- موکل باید هر زمان که وکیل یا دادگاه لازم بداند، اصل اسناد را در قبال گرفتن رسید، در اختیار وکیل قرار دهد و پرداخت تمام هزینه های دادگستری از قبیل: هزینه دادخواست، هزینه اوراق، حق الزحمه کارشناسی، ایاب و ذهاب و غیره به عهده موکل است. اگر موکل، این هزینه ها را به موقع پرداخت نکند و خسارتی متوجه موکل شود، موکل شخصاً مسئول این خسارت ها خواهد بود.

۲- در صورت پرداخت حق الوکاله و با انجام نخستین اقدام وکالتی از سوی وکیل، موکل نمی تواند با فسخ قرارداد حق الوکاله خود را طلب کند.

۳- افرادی که اقدام به انتخاب وکیل می نمایند باید بدانند که بر اساس متن آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب قوه قضائیه، تعهد وکیل تعهد به نتیجه نیست، بنابراین چنانچه موضوع وکالت، جزئاً یا کلاً ، به نفع موکل خاتمه نیابد در حق الوکاله تأثیری ندارد. همچنین در صورتی که برای موکل قرار تأمین صادر شود، این قرار، منوط به تودیع خساراتی است که از سوی مقام رسیدگی کننده تعیین می شود، و وکیل در میزان و نوع این خسارت دخالتی ندارد.

۴- موکل باید بداند که وکیل قدرت فرا قانونی مثل آشنایی با مقامات و کادر قضایی ندارد و تنها در حدود علم، تجربه و تخصص خود با استفاده از راهکار های قانونی می تواند از موکل خود دفاع کند.

۵- معرفی شهود، مطلعان و حاضر کردن آنان در دادگاه – دادسرا و تهیه وسیله اجرای قرارها و اقداماتی از این قبیل، به عهده موکل است. موکل متعهد است اقدامات اداری مربوط به خارج از دادگستری را شخصاً انجام دهد.

۶- از دیگر مواردی که موکل باید انجام دهد اقرار به این است که اسناد خود را به رویت کامل وکیل رسانده است و صحت آنها را تأیید می کند . موکل به وکیل اختیاراتی تفویض می کند که یکی از آنها این است که در صورت لزوم برای انجام مورد وکالتی، وکیل می تواند وکالت را به غیر تفویض کند، همچنین می تواند مورد وکالت را همراه وکیل دیگری منفرداً یا مجتمعاً انجام دهد.

۷- موکل باید بداند که با وجود درج اختیار تجدیدنظر خواهی در وکالتنامه، انجام تجدیدنظر خواهی وکیل وابسته به پرداخت هزینه ها و خق الوکاله مرحله تجدیدنظر خواهی و تسلیم مدارک به وکیل است.

۸- در صورت تغییر نشانی، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت، نشانی جدید را به صورت کتبی به وکیل خود اعلام کند.

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت معتقد است:
برای جستجوی بهترین وکیل ملکی در رشت و گیلان می بایست مشخصه های یک وکیل متخصص و با تجربه در دعاوی ملکی و املاک را شناسایی نمود.

۱-مشارالیه به قوانین و مقررات مربوط به این نوع از دعاوی تسلط داشته و در این مورد از دانش و تخصص کافی برخوردار باشد.

۲- وکیل باید نسبت به مسائل و ویژگیهای این دعاوی آشنایی کامل داشته باشد. مثلا در خصوص چگونگی و میزان تاثیر اسناد ملکی از نظر نسقی و یا به صورت تک برگی بودن در طرح یا دفاع در پرونده های ملکی دارای آگاهی لازم باشد.
۳- همچنین یک وکیل خوب و متخصص ملکی در رشت باید نسبت به مسائل و ویژگیهای جزئی املاک و اراضی در استان گیلان مانند اراضی مسکونی، زراعی، ویلاها، اراضی در قلمرو منابع طبیعی، جنگلها و سواحل آشنایی کامل داشته باشد.

۵- هر زمان ممکن است شخصی نسبت به اموال غیر منقول تحت مالکیت شما مزاحمتی و یا ممانعتی ایجاد کند، قدر مسلم تشخیص اینکه موضوع می تواند حقوقی باشد یا کیفری و یا دارای هر دو جنبه با شخصی است که در دعاوی ملکی و املاک دارای علم و تخصص باشد.
۶- یک وکیل با تجربه ملکی در زمینه تنظیم انواع قراردادهای خرید و فروش، اجاره، پیش فروش، قراردادهای تجاری و اثار حقوقی ان اطلاعات و تبحر دارد.
گیلان وکالت به شما این امکان ارزنده را میدهد تا بتوانید با وکیل متخصص ملکی در رشت و گیلان که دارای سوابق فراوان در امور املاک می باشد، تماس و ارتباط برقرار نمایید.

رسالت موسسه حقوقی فرزانگان عدالت در مورد وکیل

۱-مدیریت و انتشار دانش حقوقی بر اساس نیازهای مخاطبین و حقوق دانان

۲- اطلاع رسانی هدفمند بر اساس نیازهای روز جامعه

۳- ارائه ابزارهای با کیفیت و قابل دسترس جهت تسهیل در دسترسی محتوا و خدمات حقوقی

۴- پژوهش و بررسی دقیق بر روند امور حقوقی و ارائه آنها در قالب آموزش های حقوقی

احتراماً، جهت آشنایی با اقدامات بالفعل و بالقوه موسسه حقوقی فرزانگان عدالت رزومه ای مختصر به شرح ذیل حضور شما سرور گرامی تقدیم می دارد:

موسسه حقوقی و تحقیقاتی فرزانگان عدالت، مؤسسه ای است ایرانی و غیر تجاری که مطابق ماده ۸ آیین نامه ثبت مؤسسات غیر تجاری در تاریخ ۱۳۸۵/۰۶/۲۹ تحت شماره ۲۰۱۷۳ در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری تهران ثبت و آگهی مؤسسه در صفحه یک روزنامه رسمی مورخ ۱۳۸۵/۰۷/۱۱منتشر گردیده است.

هدف مؤسسه حقوقی فرزانگان عدالت علاوه بر موضوعات قانونی تعریف شده به موجب اساسنامه، تلاش جهت ارتقاء فرهنگ و دانش حقوقی با استفاده از منابع حقوقی داخلی و بین المللی ، نظریات متخصصین علم حقوق اعم از اساتید محترم دانشگاه، وکلای پایه یک دادگستری، حقوقدانان و… می باشد و در این خصوص با افتخار از تمامی حقوقدانان سراسر کشور دعوت به همکاری می نماید.

در موسسه حقوقی فرزانگان عدالت همواره تلاش بر این بوده است که چکیده ای از تجربیات و قوانین حقوقی را در قالب اطلاع رسانی حقوقی در اختیار هموطنان قرار دهد. ما به اصل اطلاع رسانی و آگاه سازی عموم از حقوق خود اعتقاد داشته و تلاش می کنیم با رعایت کامل حقوق همکاران و عموم مردم به این مهم ادامه دهیم.

در خاتمه مزید بر امتنان خواهد بود چنانچه نیاز به وکیل پایه یک دادگستری مجرب، متخصص و متعهد داشته موسسه حقوقی فرزانگان عدالت با تمامی توانمندیهای یاد شده جهت نیل به اهداف بهینه شما  سرور گرامی و سایر مسئولین امر همگام و همسو می گردد.

لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

۳۳۲۶۱۵۶۱ -۰۱۳

۰۹۱۱۴۳۰۳۰۵۳


Deprecated: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده نمایید. in /home/gilanvek/public_html/wp-includes/functions.php on line 4998
Copyright © All rights gilanvekalat 2019 | بهینه سازی: خدمات سئو سیروتا .